Logo Gimnazjum

w sposób ciągły.

Godziny rozpoczęcia zajęć:

Klasy 0 - 3 godz. 8:15.
Klasy starsze godz. 8:25..

Szkoły zapewniają opiekę
w klasach 0 - 3
do godziny 18:00,

w klasach starszych
do godziny 17:00

Sekretariat Szkół jest czynny:

od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:10 – 16:00.

ul. J. S. Bacha 2

(nieopodal stacji metra Służew)

tel. +48 (22) 218-93-07  lub tel./fax +48 (22) 847-08-17

szkola@varsovia.edu.pl

Aktualności - czyli ciekawe wydarzenia w liceum

Podobnie jak w latach ubiegłych nasze szkoły wzięły udział w akcji charytatywnej "Szlachetna Paczka". Tym razem przygotowaliśmy dary dla rodziny z Gostynina. Udało nam się spełnić, nawet te najbardziej skryte, marzenia.

10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszyscy, galowo ubrani, udaliśmy się do pobliskiej FINy by wysłuchać wykładu p. Mariusza Łukomskiego i pośpiewać pieśni patriotyczne. Na zakończenie obejrzeliśmy fragmenty archiwalnego filmu "Polonia Restituta".

27 października uczniowie klas 7a, 7b i 7f uczestniczyli w ciekawych zajęciach na temat sztuki p.t. ARTYSTA. Warsztaty odbyły się w Instytucie FINA. Jak wyobrażacie sobie artystę? Czy każdy może być artystą? Nie było łatwo namalować portret artysty i opisać jego charakterystykę. Fotografia bez tytułu, Obraz bez tytułu, Grafika komputerowa bez tytułu to twórczość  Zdzisława Beksińskiego, która wyzwala krańcowe  emocje i wiele mówi o artyście. Impresjonistyczne obrazy Vincenta van Gogha pokazują emocje tego wielkiego malarza – uczniowie trafnie je interpretowali. Frida Cahlo  - meksykańska malarka słynąca z autoportretów, w  których nawiązywała do kultury meksykańskiej i indiańskiej. Charakterystyczną tematyką poruszaną przez Fridę było cierpienie i ból. Na koniec uczniowie obejrzeli fragmenty wystawy, gdzie o wielkiej wrażliwości, artystka bałkańska, Marina Abramovic, zaprezentowała  performance. Nie było łatwo przeprowadzić podobne doświadczenie wśród uczniów. Zachęcamy do obejrzenia The Arstist is Present.

24 października klasy siódme realizowały projekt edukacyjny pt. "Śladami warszawskich Żydów". Po multimedialnej prezentacji przedstawiającej historię getta warszawskiego, uczniowie wyruszyli do miejsc upamiętniających zagładę Żydów w Warszawie. Wycieczkę zakończyliśmy na przy pomniku Janusza Korczaka. Dzieci wcieliły się w rolę przewodników. To był długi ale bardzo interesujący dzień.

9 i 11 października dla klas gimnazjalnych odbyły się warsztaty z robotyki przy użyciu zestawów LEGO MINDSTORMS. Zaczęliśmy od złożenia dość rozbudowanych robotów. Rywalizacja kto pierwszy uruchomi maszynę była zacięta. Następnie robot musiał poruszać się w określony sposób co wiązało się z napisaniem programu, niekiedy dość złożonego. Czas minął bardzo szybko a przy tym zabawa była wspaniała.

10 października odbył się w naszej szkole pokaz wschodniej sztuki walki AIKIDO, w którym wzięło udział 3 zawodników. Jednym z nich był Pan Olek, nauczyciel matematyki i fizyki. Dla wielu z nas było to duże zaskoczenie, gdyż Pan Profesor wygląda raczej niepozornie – a tu taka niespodzianka! Obejrzeliśmy rozgrzewkę, chwyty w parterze, w stójce oraz elementy ćwiczebne z drewnianymi kijami i mieczami. Było na co patrzeć! Pan Profesor obiecał poprowadzić zajęcia dla chętnych i chyba nie będzie narzekał na brak zainteresowania.

Klasy 8a i 8b wzięły udział w warsztatach na temat animacji poklatkowej zorganizowanych przez FINA. Obejrzeliśmy przykłady różnych animacji włącznie z oskarową animacją z 2013 roku pt. "Mr Hublot". Po żywej dyskusji i wymianie opinii przystąpiliśmy do pracy twórczej: sami wyprodukowaliśmy krótkie animacje. Fajnie spedzone 2 godziny. Dziekujemy ci FINA

W dniach 18-22 października 2017 r. klasy II i III gimnazjum oraz I liceum zwiedzały Wiedeń i Bratysławę. W tym czasie uczniowie mieli okazję poznać najcenniejsze zabytki stolicy Austrii - z dużym zainteresowaniem odwiedzili Muzeum Historii Naturalnej, Powozownię w Schonbrunn i XIX-wieczny ogród zoologiczny. Niezwykle interesującymi punktami wycieczki był pokaz w Hiszpańskiej Szkole Jazdy oraz pobyt w urokliwej Motylarni. Tematem przewodnim wyjazdu była wiedeńska secesja, nie zabrakło więc architektury z końca XIX wieku. Duże wrażenie zrobiła na wszystkich także Bratysława i jej zabytki. Uczniowie wrócili z nadzieją na kolejne równie udane podróże.

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM